خواننده

درس های آواز: 5 نکته سریع برای بهتر خواندن نوت های بالا

هر خواننده ای می خواهد نوت های بالا را بهتر بخواند مگر نه؟ تکنیک های بسیار زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا این کار را انجام دهید و در ادامه مباحث آموزش خوانندگی مقاله امروز ، به شما چند نکته مفید را ارائه می کند که باعث می شود صدای شما خیلی سریع بهبود پیدا کند.

امیدوارم که این نکات بتواند به شما کمک کند.

1- قدرت صدای خودتان را افزایش دهید

برای این که بتوانید نوت های بالا را بهتر اجرا کنید ،باید صدای خودتان را قوی کنید. یک صدای ضعیف در اجرای نوت های بالا و یا حفظ نوت های بالا مشکل دارد. شما باید با استفاده از تمرین های صوتی 4 تا 5 مرتبه در هفته حداقل مرتبه ای30 تا 60 دقیقه ، سعی کنید قدرت صدای خودتان را افزایش دهید. شما می توانید از بسته های آموزشی ارائه شده در این سایت استفاده کنید تا بتوانید توانایی های صدای خودتان را ارتقا دهید.

2- وقتی آواز می خوانید دهان خودتان را بیشتر باز کنید

بیشتر افراد متوجه این موضوع نمی شوند که شما به جای فشار آوردن بیش از حد به عضلات گلو و یا فک خودتان، دهان خودتان را بیشتر باز کنید و به این روش صدای شما قوی تر خواهد بود و جریان صدای بهتری را ایجاد می کنید. این ترفند، ترفندی ساده است که تاثیر بسیار خوبی دارد و از حنجره مراقبت می کنید.

3- چانه خودتان را پایین نگاه دارید

به دلیل این که نوت های بالا در قسمت بالاتری از ساز صوتی درونی شما قرار دارند، معمولا این اشتباه وجود دارد که خواننده در هنگام اجرای نوت های بالا سر خودش را هم به سمت بالا می چرخاند. در حالی که چانه و یا زبان ما نباید به سمت بالا برود. در صورتی که ما بتوانیم چانه خودمان را در زمان اجرای نوت های بالا پایین نگاه داریم، این کار باعث می شود که قوی تر و راحت تر بتوانیم نوت های بالا را اجرا کنیم.

4- فک خودتان را باز کنید

معمولا وقتی خواننده ها می خواهند نوت های بالا را اجرا کنند به صورت طبیعی فک خودشان را می بندند اما شما باید حواستان باشد که این کار باعث می شود نتوانید به خوبی نوت را نگاه دارید. در صورتی که شما بتوانید تا وقتی که کلمه تمام می شود فک خودتان را باز نگه دارید( بر روی مصوت ها آواز بخوانید نه بر روی صامت ها)، این کار باعث می شود که صدای شما حجم و قدرت بیشتری داشته باشد. بهترین روش برای انجام این کار، تمرین های صداسازی می باشد.

5- زبان خودتان را به پایین فشار دهید

خواننده ها معمولا از این شکایت می کنند که نوت های بالا را که اجرا می کنند صدایشان خیلی تیز و یا خش دار می باشد. این مشکل بدین علت است که وقتی شما نوت های بالا را اجرا می کنید صدای شما معمولا تمایل به تیز شدن و خش دار شدن دارد. یکی از راه حل های مختلف برای رفع این مشکل این است که شما زبان خودتان را به پایین دهان فشار دهید. شما اول باید حس کنید که انگار در زمان اجرای نوت های بالا زبان تان به سمت پایین می افتد و این تمرین را تکرار کنید تا در زمان خواندن نیز بتوانید از آن استفاده کنید. شما باید سعی کنید فک تان را باز نگه دارید، نوک زبان خودتان را سفت بر روی قسمت داخلی لب پایینی نگاه دارید و بدون این که فک شما تکان بخورد بگوید «کاه». سپس زبان در این حالت سعی می کند خودش را به نرم کام برساند و سپس بر روی «آه» پایین می آید. در صورتی که شما این تمرین را انجام دهید بهتر می توانید زبان خودتان را کنترل کنید. سپس وقتی که شما نوت های بالا را اجرا می کنید باید تلاش کنید که این تکنیک را اجرا کنید! انتظار نداشته باشید که فوری بتوانید این تکنیک را اجرا کنید! این روش نیاز به تمرین زیادی دارند اما بعضی از افراد می توانند فورا از این روش بهره مند شوند.

همچنین به هیچ وجه فراموش نکنید تا همیشه رطوبت بدن خودتان را حفظ کنید. صدای شما بدون آب کافی نمی تواند عملکرد خوبی داشته باشد به خصوص زمانی که می خواهید نوت های بالا را اجرا کنید. خشک شدن صدا و بدن باعث می شود که صدای شما خش دار بشود، نوت های بالا را از دست می دهید و باعث می شود که صدای شما دچار فرسودگی شدید شود. شما همیشه باید حداقل هشت لیوان آب در روز بخورید تا صدای شما رها و سالم باقی بماند!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن