خواننده

صدای شما برند شماست: تنبلی را کنار بگذارید و صدای خودتان را بهبود بخشید

اولین چیزی که مردم می شوند صدای شماست.

گاهی اوقات تنها چیزی که می شوند صدای شماست.

آن ها 15 سال گیتار زدن و یا 500 کنسرتی که برگزار کرده اید را نمی شوند. این صدای شما است که باعث می شود افرا مخاطب شما شوند و نسبت به آن حس خوبی داشته باشند، در نتیجه مهم ترین موضوع صدای شماست نه چیز  دیگر.

در صورتی که شما یک هنرمند مستقل هستید که تور خودتان را برگزار کرده اید، شاید با خودتان آرزو می کنید کاش صدای بهتری داشتید و کاش بیشتر تمرین می کردید، و مطمئن نیستید که آیا می  توانید این تور را با موفقیت پشت سر بگذارید و اصلا نمی دانید که آیا این موضوع ارزش زمان گذاشتن را دارد یا نه…. در نتیجه صبر می کنید تا ببینید چه اتفاقی می افتد.

با وجود این که صدای شما برند شما است، چیزی نیست که بتوانید با ترکیب کردن ، ویژگی های مختلف آن را پنهان کنید. صدای شما چه خوب چه بد، از تمام ویژگی های شما بیشتر به چشم می آید.

اما شاید شما خیلی بر روی صدای خودتان کار نکنید زیرا نگران این هستید که شاید صدای شما بهبود پیدا نکند و یا این که ممکن است احساس نا امنی کنید که شاید اصلا توانایی آن را نداشته باشید، و یا این که نگران این باشید که در جا بزنید. البته که ممکن است تمام این اتفاقات بیفتد. اما ممکن هم است که موفق شوید. در هر صورت، شما نباید درجا بزنید بلکه باید تلاش کنید تا بهتر شوید.

هر کسی در ابتدای کار خودش در جا می زند. تفاوت در کسانی است که زمان بیشتری می گذارند تا بتوانند بیشتر پیشرفت کنند. آن ها  وقتی که صدایشان بهبود پیدا نمی کند، بیشتر تلاش می کنند. آن ها برای عبور از شکست خودشان، تحمل بیشتری دارند. و شما هم اگر تصمیم خودتان را بگیرید، قطعا می توانید پیشرفت کنید.

در مقاله ای دیگر که در همین زمینه ارائه کرده بودیم، یک هنرمند قرار بود که آهنگ خودش را برای یک گروه اجرا کند. او یک هنرمند دقیق و تازه کار بود، کف دست هایش عرق کرده بود و به نوعی در خودش  فرو رفته بود. او قبل از اجرا به من اخطار داد که او یک «خواننده واقعی» نیست – او معتقد بود که آن آهنگ برای او سخت بود در نتیجه من با خودم گفتم که احتمالا او خیلی تجربه ندارد. اما زمانی که من آهنگ او را پخش کردم، واقعا شگفت زده شدم. نه تنها موسیقی آن آهنگ مرا شگفت زده کرد، بلکه سطح این آهنگ بسیار بالا بود. ملودی بسیار قوی توسط گیتار بر روی درام های سنگین متال و باس، همراه با یک تنظیم عالی… همه این ها درست سر جایشان قرار گرفته بودند. هر ابزاری که توسط او نواخته شده بود با لپتاپش ضبط شده بود و درست مانند یک گروه عالی متال به نظر می رسید. و بلکه، صدای او هنوز خودش را پیدا نکرده بود اما من تن خوبی را در فریاد های او می شنیدم. به عنوان یک مربی من می توانستم پتانسیل ها و احتمالات صدای او را بهتر بشنوم. من می دانستم که او تا کجا می تواند پیشرفت کند و می توانستم به او کمک کنم تا به آن جا برسد. مهم تر از همه این ها، متن آهنگ های او به شدت احساسی و شاعرانه بودند. آهنگ های او معرکه بودند.

او واقعا ارزشش را داشت. اما مثل بقیه هنرمندان، او مطمئن نبود. به دلیل این که صدای او هنوز در بهترین نقطه نبود، همیشه باعث می شد که او نا امید  و ترسیده باشد. او نمی توانست صدایی که می خواست را ایجاد کند. و حتی فکر نمی کرد که روزی بتواند به صدایی که میخواهد برسد.

به نظر برای همه آشنا می باشد؟

اما قرار نیست شما در این مرحله گیر کنید.

هرکسی که صدای خوبی دارد ، باید تلاش کند تا مشکلات را رفع کند. دوره زمانی که شما صدای خودتان را می شنوید و ناامید می شوید، باید پشت سر گذاشته شود.  و تنها راه برای رد شدن از این مرحله، این است که تمرین و کار بسیار زیادی بکنید و اشتیاق داشته باشید تا مشکلات زیادی را تحمل کنید.

هیچ وقت فراموش نکنید، صدای شما تنها چیزی است که اول شنیده می شود. هیچ وقت با خودتان فکر نکنید که نمی توانید پیشرفت کنید. اصلا مهم نیست که شما الان کجا هستید، و هیچ بهانه ای هم برای در جا زدن وجود ندارد. شما می توانید این کار را انجام دهید.

یکی از هنرجویان از ما راهنمایی خواست و یک نمونه کار برای ما ارسال کرد. جهت موسیقیایی او و پیامش بسیار عالی بود اما صدای او نیاز به کار زیادی داشت. می دانستم که می توانیم خیلی سریع اوضاع را درست کنیم. من با او صحبت کردم و او را دعوت کردم تا در برنامه های آموزشی ما شرکت کند. در ماه دوم او نسبت به قبل بسیار بهتر آواز می خواند. در همین چند ماه کوتاه، نسبت به قبل به شدت پیشرفت کرده بود و یک تکنیک و روش بسیار قوی داشت و از یک خواننده اماتور به یک خواننده حرفه ای تبدیل شده بود.

در نتیجه حتی اگر شما آموزش های زیادی دیده اید و باز هم به نتیجه نرسیده اید، شما باید درک کنید که احتمالا از مربی و یا روش اشتباهی استفاده کرده اید. شما باید دقیق و علمی آموزش ببینید.

هر کسی نمی تواند در این زمینه به شما کمک کند.

بهترین پکیج آموزش خوانندگی

مهم ترین نکته این است که شما بدانید صدای شما چطور کار می کند و بهترین تکنیک ها را داشته باشید تا به آن جا برسید.  و این روش نباید برای صدای شما مشکلی ایجاد کند. ما به هنرجویان به نحوی آموزش نمی دهیم که همه یک صدا داشته باشند. ما روی ابزار صوتی آن ها کار می کنیم. در نتیجه شما می توانید از همان روزهای اول صدای بهتری داشته باشید.

سپس ما می توانیم گام به گام جلو برویم و هر چیزی که مشکل دارد را رفع کنیم و به شما آموزش دهیم که با صدای صحیحی آواز بخوانید و همین موضوع باعث می شود صدای شما بهبود پیدا کند. در صورتی که صدای شما تو دماغی، گرفته و یا بم است، ما می توانیم آن را بهبود بخشیم. در صورتی که شما خیلی سریع خسته می شوید، می توانیم به شما کمک کنیم تا مشکل رفع شود. در صورتی که می خواهید بازه صدای شما گسترده تر شود، ما می توانیم آن را هم انجام دهیم. اگر شما می خواهید با احساسات بیشتری بخوانید و تاثیر بیشتری بگذارید، ما می توانیم این احساسات را در صدای شما ایجاد کنیم. درست مانند تمرین برای المپیک می باشد. هدف ما این نیست که با شما به بهترین جایگاه برسیم، بلکه هدف ما این است که شما به اهداف خودتان برسید.

به دلیل این که موسیقی و صدا در نهایت هدف ارتباط و انتقال پیام است، فقط صدای شما نیست که اهمیت دارد. هنرمندی که بهترین صدا را دارد همیشه برنده نمی شود. هنرمندی که می تواند به عمیق ترین احساسات ما تلنگر بزند می تواند پیروز باشد.

در نتیجه در جا نزنید.

هیچ وقت نگذارید پیشرفت شما درگیر تفکرات شما شود.

آیا می خواهید بهتر متوجه شوید که ما چطور به شما کمک می کنیم؟ بر روی این لینک کلیک کنید تا ما به شما کمک کنیم. ماموریت ما این است که به همه هنرمندان کمک کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن