خوانندگی

آزادی صدا (آواز) در5 مرحله آسان

آزادی صدا و آواز چیزی است که تمام خوانندگان می خواهند. اما زمانی که صدای شما در گلویتان گیر می کند چگونه می توانید آن را رها کنید. یا هنگامی که از آن خیلی کار می کشید. آیا صدایتان گرفته است؟ آیا می توانید آن را بهبود بخشید؟

صدای شما یک ابزار است. شما تنها باید یاد بگیرید چگونه با آن کار کنید. این یک ابزار حساس و نامرئی است. شما نمی توانید آن را در فروشگاه خریداری کنید.  شما نمی توانید فعالیت آن را ببینید. در نتیجه هدایت و کنترل آن سخت است. اما کارهای بسیار زیادی هست که شما می توانید برای بهبودی صدایتان انجام دهید.

من معتقد هستم که هر هنرمند می تواند پیرو این مراحل به استعداد خود دست یابد.

اینجا 5 مرحله برای آزاد کردن صدای شماست:

از امروز شروع کنید.

1- تعهد خود را بهبود بخشید، شما بیش از محدودیت های خود هستید

اصطلاحات “طرز فکر ثابت” و “رشد طرز فکر”. اولی به معنای این است که شما با آنچه متولد شده اید به آن گیر کرده اید و معنای دومی این است که شما می توانید آن را بهبود بخشید. شروع کنید، آیا فکر می کنید که مایکل فلپس در سطح المپیک شروع به فعالیت کرد؟ قطعا خیر. او هر روز شنا می کرد. اگر شما می خواهید در بعضی موارد خوب باشید، باید آن را هر روز انجام دهید. باور کنید که شما می توانید.

2- آموزش با تکنیک آوازی برای 30 دقیقه در روز، 5 روز در هفته به مدت 21 روز

به دنبال دستیابی به آزادی صدا و آواز، قدرت و نفس هستید؟ 21 روز طول می کشد تا یک عادت جدید ایجاد کنید و تمام اثرات آن را در صدایتان احساس کنید. آن را غیرقابل مذاکره کنید. این جایی است که شروع می شود. این جایی است که آزادی شما زندگی می کند، این تعداد تمرین در مورد باز کردن صدای خود، از بین بردن تنش و آزادسازی است. این روش و سبک صدای شما را نشان می دهد. مثل یک آگهی به نظر می رسد. من می خواهم شما فرصت داشته باشید که آن را تجربه کنید. 

کاملترین پکیج آموزش خوانندگی

3- بیشتر نفس کشیدن

تنفس سوخت مورد نیاز صدای شماست. بدون تمرین تنفس صحیح، صدای شما کم و ضعیف خواهد بود و انگار در گلویتان گیر می کند. با قفسه سینه نفس نکشید. با شکم، دنده ها و پشت نفس بکشید. با گرفتن دنده ها توسط دستهایتان شروع کنید. با انگشتانتان به سمت شکم فوقانی و شصت دستهایتان را در اطراف پشت خود بکشید. دستهایتان را بیرون آورید و بهم فشار آورید. حالا به آرامی نفس بکشید. همانطورکه با دنده هایتان نفس می کشید. از فشار دستهایتان بر روی دنده های خود برای تنفس استفاده کنید. دنده های شما مثل بال هستند و شما به آرامی آنها را به سمت بالا باز می کنید، تنها زمانی که شما بطور کامل پیشرفت کرده اید، هوای باقی مانده را به پشت خود فشار دهید. همانطورکه در این حالت نفس می کشید، شروع به کشیدن عضلات میان دنده ها می کنید. این دیافراگم را آزاد می کند و ریه های شما را از هوا پر می کند.

مهم است که دیافراگم خود را آزاد کنید و تنفس خود را باز کنید. این کمک می کند تا صدای خود را آزاد کنید و قدرت بیشتری بگیرید .

4- هنگامی که می خوانید با احساسات خود ارتباط برقرار کنید 

فقط نت ها را نخوانید، ارتباط برقرار کنید. نت ها و اصطلاحات خود را تمرین کنید تا خوانندگی شما روان باشد اما مخاطبان واقعی به احساس شما واکنش نشان می دهند. حقیقت موضوع این است که یک صدای عالی خالی از احساس مردم را مانند یک صدای با نقص اما با احساسات قوی جذب نمی کند.

5- از بین بردن تنش

وقتی شما تنش زیادی دارید، صدای شما خوب رها نمی شود و در عوض فشرده می شود. صدا شکاف برمی دارد و شکست می خورد. تنش در گردن، فک، پشت، زبان، عضلات حنجره و عضلات تنفسی موجب مشکلات و مسائل صوتی و منقبض شدن صدا می شود . از بین بردن تنش روشی است که ما برای آزاد کردن صدای خوانندگان استفاده می کنیم. من ماساژ بافت عمیق، لیزرهای صوتی، یوگا، شنا، ایروبیک را توصیه می کنم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن