بهترین کتاب‌های آموزش پیانو

پیانو یکی از آلت‌های موسیقی است که گستره صوتی بالایی دارد و به همین خاطر ممکن است که یادگیری ساز پیانو، کمی زمان‌بر باشد و برای نواختن آن به تمرین‌های متعددی نیاز داشته باشید. از طرفی، صدای حاصل از پیانو آنقدر دلنشین است که نمی‌توان صبر کرد و نواختن پیانو را به تعویق انداخت. بی شک در این راه، شما باید برای خودتان وقت بگذارید تا نواختن پیانو را فرا بگیرید. البته این زمان باید به غیر از زمان‌هایی باشد که در تمرین مداوم برای نواختن هستید. مطالعه کتاب‌های آموزش پیانو به شما کمک می‌کند تا با دانسته‌های بیشتری بتوانید ساز پیانو را برای ساعت‌های طولانی مدت بنوازید و در زمان کمتری به یک نوازنده حرفه‌ای مبدل شوید!

معرفی کتاب‌های پیانو به ترتیب

هنرجویانی که در کلاس‌ها و دوره‌های نواختن پیانو در حال تمرین و یادگیری هستند، مطمئنا در یک سطح قرار ندارند. افرادی که مبتدی هستند، برای تقویت مهارت نوازندگی پیانو خود نیاز دارند که نحوه قرارگیری صحیح انگشتان را بر روی شستی‌های ساز پیانو فرابگیرند. در مقابل، افرادی که مهارت بالایی در نوازندگی پیانو دارند، باید ژست صحیح نوازنده در حین نواختن ساز پیانو و ریتم نواختن آن ساز را آموزش ببینند. این نکات مهم در نواختن پیانو را می‌توان در طولانی مدت فراگرفت و سپس اجرا کرد. مطالعه کتاب‌های آموزش پیانو در این راستا به شما کمک می‌کند تا همانند حرفه‌ای‌ها بنوازید و هنرنمایی کنید.

کتاب خود آموز تصویری پیانو

تهیه کتاب خود آموز تصویری پیانو از آن جهت بهتر است که شما در حین خواندن کتاب، نیازی نیست که نگران حضور استاد آموزنده پیانو در کنار خودتان باشید. با توجه به تصاویر متعددی که در این کتاب وجود دارد، می‌توانید پیانو را به بهترین نحو ممکن فرابگیرید. البته این را هم بگوییم که تئوری‌های کتاب خود آموز تصویری پیانو چندان سخت و دشوار نیست که مجبور باشید تا زمان زیادی را برای نواختن ساز پیانو بگذارید.

دقت داشته باشید که این کتاب به فارسی ترجمه نشده است. از طرفی، به هنگام مطالعه متن انگلیسی کتاب خود آموز تصویری پیانو، شاهد کلمات سخت و پیچیده نخواهید بود. زیرا با ساده‌ترین کلمات سعی شده که مفاهیم ابتدایی پیرامون تئوری نواختن پیانو به شما ارائه شود.

کتاب چگونگی نوازندگی ساز محبوب پیانو در ده درس

همانطور که مشخص است، در کتاب چگونگی نوازندگی ساز محبوب پیانو در ده درس، تنها 10 درس برای فراگیری نواختن پیانو برای افراد مبتدی وجود دارد. با اینکه متن کم این کتاب به زبان انگلیسی است، مطالعه و یادگیری 10 درس این کتاب به زمانی حدود 5 ساعت نیاز دارد. اگر این کتاب را ورق بزنید، شاهد تصاویر متعددی برای آموزش جای گذاری انگشتان روی پیانو خواهید بود.

توجه داشته باشید که متن انگلیسی این کتاب چندان دشوار نیست که کتاب را در صفحات نیمه، رها کنید.

کتاب راهنمای پیانو و کیبورد به زبان ساده

این کتاب هم جزو منابع مکتوب انگلیسی برای آموزش پیانو است که به شما کمک می‌کند تا اشکالات خود را در حین نواختن پیانو برطرف کنید. زیرا ریز تا درشت اصول نواختن پیانو در این منبع انگلیسی به طور کامل بیان شده است و شما را از مراجعه به سایر منابع مکتوب یادگیری نواختن پیانو، بی نیاز می‌کند.

کتاب بِیِر  | beyer

برای فراگرفتن کتاب بِیِر نمی‌توانید خودتان به تنهایی پیش قدم شوید. چرا که برای فراگیری این کتاب به استادی نیاز دارید که تمامی تکنیک‌ها را به طور عملی به شما آموزش دهد. لذا، خواندن کتاب بِیِر بدون حضور استاد به شما هیچ کمکی نخواهد کرد.

کتاب بِیر جزو منابع خارجی آموزش نواختن پیانو است که برای نوازندگان مبتدی که به تازگی نواختن پیانو را فراگرفته‌اند، متناسب است. اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید، جای نگرانی نیست. چون کتاب بِیِر توسط استاد منصور پرویزی به فارسی ترجمه شده است.

پیش از شروع فصل اول این کتاب، به استانداردهای نواختن پیانو اشاره شده است که در مدت کوتاهی می‌توانید به مرور آن‌ها بپردازید. در بیشتر سرفصل‌های این منبع به آموزش قرار دادن دو دست روی پیانو پرداخته شده و از این نظر برای نوازندگان مبتدی، یک منبع ایده‌آل محسوب می‌شود.

کتاب چهل آهنگ برگزیده برای پیانو

کتاب چهل آهنگ برگزیده برای پیانو را می‌توان بهترین منبع فارسی با تالیف استاد ناصر جهان آرای دانست. زیرا در تمامی فصل‌های این کتاب آموزشی برای نواختن پیانو، تمامی سبک‌های نواختن پیانو از سطوح ساده به سطوح دشوار توضیح داده شده است. لذا، این کتاب را می‌توان بهترین کتاب آموزشی پیانو برای سطوح مختلف هنرجویان دانست.

در کتاب چهل آهنگ برگزیده برای پیانو، علائم و نشانه‌های تمامی انواع سبک‌های نواختن پیانو درج شده است. به طوری که هر هنرجویی می‌تواند به مطالعه تئوری‌های نواختن پیانو پرداخت.

ناگفته نماند که برای فراگیری این کتاب‌ هم نیاز جدی به حضور استاد می‌باشد و به طور خودآموز نمی‌توانید از مزایای ویژه این کتاب بهره مند شوید.

کتاب اشمیت « تمرینات مقدماتی برای پنچ انگشت»

کتاب اشمیت جزو آن دسته از منابع خارجی است که سرعت هنرجو را در حین تمرینات متعدد افزایش می‌دهد و به تدریج، هنرجو فرا می‌گیرد که چگونه در مجامع عمومی با سرعت بالایی بتواند انگشتان خود را روی شستی‌های پیانو فشار بدهد. البته سرعت بالای هنرجو در حین نواختن ساز پیانو، بخاطر تمرین‌های متعددی است که در کتاب اشمیت به هنرجویان ارائه شده است. با توجه به تمرین‌های زیادی که در کتاب اشمیت برای هنرجویان وجود دارد، حضور استاد آموزش نوازندگی در کنار فرد الزامی است و فراگیری دروس این کتاب بدون حضور وی، قطعی نمی‌باشد.

کتاب فرهنگ لغت آکورد پیانو

اگر شما هم با اصول نت نویسی در حین نواختن پیانو مشکل دارید، باید کتاب فرهنگ لغت آکورد پیانو را تهیه کنید. چون نویسنده این کتاب سعی کرده که اصول نت نویسی را به طور کامل به هنرجویان ارائه کند.  بدون آنکه برای دریافت مفاهیم نیازی باشد که به نمودارهای کیبورد برای آکوردها در سایر منابع مراجعه کنید.

یکی دیگر از تفاوت‌های کتاب فرهنگ لغت آکورد پیانو با سایر منابع مکتوب، وجود چارت آکورد و چارت مقیاس بزرگ در این منبع خارجی است. به طوری که تمامی آکوردهای ماژور و آکوردهای افزوده مانند آکوردهای هفتم، نهم، یازدهم و سیزدهم در صفحات ابن کتاب به صورت شفاف و کاملا واضح بیان شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن