خواننده

چگونه تو دماغی نخوانیم

 اصطلاح “آواز خواندن از طریق بینی” معادل این است که بگوییم فردی صدای بینی دارد یا تودماغی حرف می زند. این نوع صدا ناخوشایند است. خوانندگانی که از طریق بینی آواز می خوانند ، قادر به ترکیب با صدای کر نیستند و صدای آنها خفه می شود ، این وضعیت ناخوشایند است ولی با تمرین و ممارست بهبود می یابند. در ادامه چند راه برای اینکه چگونه تو دماغی نخوانیم رو بیان می کنیم.

علت اصلی صدای بینی، عبور هوا از طریق بینی است

برای کسانی که صدای بینی دارند، هوا از بینی عبور می کند که ناشی از فضای محدود در پشت گلو است. فضا بوسیله بلند کردن سقف دهان و عقب دهان ایجاد شده، و  زبان مسطح می شود. در غیر اینصورت دهانه بینی مجاز است که باز شود و هوا از طریق دهان و بینی خارج شود. هنگامی که هوای بیشتری از طریق بینی عبور کند، تن صدای بینی افزایش و صدا خفه می شود.

چگونه می توان گفت که هوا از طریق بینی عبور می کند

 وقتی بینی شما پر باشد نمی توانید به راحتی بخوانید، آنگاه تا حدی از طریق بینی می خوانید. برای تست سریع تر، در حالی که آواز می خوانید، سوراخ بینی خود را فشار دهید. اگر هوا خارج شود، فشار زیر انگشتان شما ایجاد خواهد شد. برای کاهش فشار، تمرین را با بینی های بسته ادامه دهید. همزمان، راهی برای خلاصی از صدای بینی خواهید یافت.

چگونه تو دماغی نخوانیم با بالا کشیدن سقف دهان برای جلوگیری از عبور هوا از بینی

هنگام آواز خواندن دهانتان را باز کنید. شما می توانید یک تخم مرغ را که در آن فضا قرار دهید چشمانتان را ببندید و وانمود کنید که گل رز را می بویید. سقف دهان خود را بالا برده تا زبان در پشت تخت شود. بعد از شناسایی چگونگی ایجاد فضایی در پشت گلو، گام بعدی این است که آواز خود را اجرا کنید. این حس را در هنگام آواز خواندن تمرین و در مرحله بعد تکرار کنید به یاد داشته باشید که عادات قدیمی جان سخت هستند، بنابراین صبور باشید.

ادای کلمات با صدا و بی صدا مستلزم عبور هوا از طریق بینی است

کلمات بی صدا مستلزم عبور هوا از طریق بینی است تا آنها به درستی تلفظ شوند. در زبان انگلیسی، آنها عبارتند از: m مانند man، N در nurse، NG در آواز خواندن. برای اینکه آواز خواندن شما قابل فهم و زیبا باشد، کلمات بی صدا از بینی باید کمی طولانی تلفظ شود در زبان فرانسه، حروف صدادار به صدای خواننده اجازه می دهد تا هوا را به مدت طولانی تر از بینی عبور دهد.

چگونه تو دماغی نخوانیم

فونتیک فشرده به صدای بینی کمک می کند

هر صدایی که توسط تارهای صوتی ایجاد شده  در آواز خواندن از طریق بینی همیشه همراه با عبور هوا از طریق بینی بوده است، و فونیک فشرده می تواند به صدای بینی کمک کند. صدای فشرده از طریق فشار هوا ی بیش از حد از تارهای صوتی ایجاد می شود.  این تجربه شبیه به کف زدن با دست است تا آنجا که به دستانتان آسیب برساند . صدای شما به سرعت مانند لاستیک فرسوده می شود. فک را کمی به جلو برده و با فشار کافی هوا را از بینی خارج کنید به طور معمول این صدای بسیار بلند و نفوذی است و همچنین به راحتی قابل اصلاح است.

فونتیک فشرده صحیح با افزودن نفس

یک تمرین ساده برای اصلاح فونتیک فشرده؛ خواندن یک نت مناسب با یک صدای ah پشتیبانی نشده است. صدا باید تنفسی شود. “ah” را چندین بار تکرار کنید تا فشار تنفسی بیشتر و بیشتر شود تا صدا دیگر تنفسی نشود. شما به فونتیک متعادل کامل رسیدید. این عمل را چند بار تکرار کنید و توجه داشته باشید که تنش به وجود می آورد. حالا دوباره تعادل کامل را پیدا کنید و آواز خواندن را تمرین کنید. تمرینات تنفسی می توانند بسیار موثر باشند.

یکی از چالش ها آلرژی و گرفتن (احتقان) بینی است

گرفتگی ثابت باعث فعالیت بیش از حد حفره های بینی می شوند. گاهی اوقات افراد در سخنرانی خود تو دماغی حرف می زنند، که بسیار عادی می شود و تلاش می کنند هنگام خواندن آن را از بین ببرند. در موارد احتمالی احتقان بینی باید از درمان های دارویی کمک گرفت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن