گوش موسیقی

چطور می توانم کوک بخوانم و گوش موسیقی خوبی داشته باشم؟

چطور می توانم کوک بخوانم و گوش موسیقی خوبی داشته باشم؟

این یک سوال نسبتا سخت است چون جوابش هم می تواند سخت باشد و هم ساده , در واقع بستگی به یک سری فاکتورها دارد.

اولا این طور نیست که کسی گوش موسیقی نداشته باشد چون وقتی شما نت بمی را می شنوید و بعد یک نت زیر را می شنوید , می توانید تشخیص بدهید که کدام نت بالاتر و کدام نت پایین تر است. در واقع تنها حالتی که ممکن است یک نفر گوش موسیقی نداشته باشد این است که به طور کل ناشنوا باشد.

اما اگر منظور شما از این سوال این است که وقتی یک نت را می شنوید و می خواهید خودتان آن نت را با صدایتان اجرا کنید , نمی توانید به طور دقیق و کاملا از پسش برآیید , در این صورت جواب بسیار ساده است : باید به اندازه کافی تمرین کنید !!!

و خوشبختانه تمرینی که شما باید انجام بدهید بسیار ساده است. می توانید از یک ساز و یا اپلیکیشن های مختلفی که وجود دارد استفاده کنید و این تمرین ها و تکرارها را انجام دهید تا این مشکل به طور کلی برطرف شود , تمریناتی که عموما مربوط به سلفژ هستند و با تکرار , به راحتی این مشکل را برطرف خواهند کرد.

اما مساله ی مهم این است که شما باید توانایی اجرای نت های مختلف را داشته باشید و برای رسیدن به این منظور آموزش های لازم را ببینید. آموزش هایی که به گسترش وسعت و رنج صدا می پردازند.

این مساله شاید برای نوازندگان اهمیت چندانی نداشته باشد , زیرا استفاده ی آنها از گوش موسیقی با یک خواننده متفاوت است.

ما نه تنها می خواهیم به درستی نت های موسیقی را تشخیص دهیم بلکه می خواهیم آنها را به درستی نیز اجرا کنیم که اهمیت بسیار زیادی دارد و در حرفه ی خوانندگی صرف دانستن و تشخیص نت ها اتفاق خاصی را برای ما رقم نخواهد زد , زیرا ما باید قادر به اجرای نت های مختلف باشیم. در واقع ما باید رنج و وسعت صدایمان را افزایش دهیم تا بتوانیم نت های مختلف را اجرا کنیم.

2 دیدگاه دربارهٔ «چطور می توانم کوک بخوانم و گوش موسیقی خوبی داشته باشم؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن