چطور می تونم صدام رو قوی و قدرتمند کنم

چطور می تونم صدام رو قوی و قدرتمند کنم ؟

چطور می تونم صدام رو قوی و قدرتمند کنم ؟

برای این سوال احتمالا تا حالا پاسخ های زیادی شنیده اید مثل : “ داد بزن تا صدات باز بشه , باید با صدای بلند بخونی تا صدات قوی بشه ” و یا پیشنهاداتی که باعث می شود به شما فشار بیاید و حتی آسیب ببینید.

صدا چیزی نیست که با اجبار باز شود و یا قوی شود. صدا را می توان به یک غنچه گل تشبیه کرد که وقتی خوب به آن رسیدگی کرده و از آن مراقبت کنید خواهید دید که می شکفد و باز می شود. اما اگر بخواهید به آن فشار وارد کنید و یا به زور مجبورش کنید , پژمرده شده و از بین خواهد رفت.

پس کاری که باید انجام دهیم این است که صدا را به صورت طبیعی باز کنیم و به آن قدرت ببخشیم. که این کار نیازمند تمرین , صبر و پشتکار است. صدای ما وقتی قوی و قدرتمند می شود که تارهای صوتی ما بتوانند به درستی و به طور مستقل و آزادانه به ارتعاش درآیند , بدون اینکه عضلات بیرونی حنجره را دخالت دهیم.

چطور می تونم صدام رو قوی و قدرتمند کنم ؟

ما باید با استفاده از رزونانس و تشدیدهای درست و به جا به صدایمان قدرت بدهیم نه با فشار. در واقع اینطور نیست که هرچه با شدت بیشتری فریاد بکشیم صدای قوی تری از دهان ما خارج شود. این امر بیشتر از اینکه به فشار و فریاد نیاز داشته باشد به ظرافت و دقت نیاز دارد تا بتوانیم به بهترین نحو از ماهیچه های حنجره مان استفاده کنیم و همچنین بتوانیم با تبحر کافی هوا و صدای خروجی را هدایت کنیم تا به بیشترین و بهترین رزونانس برسیم تا در نتیجه موفق شویم  قویترین حالت صدایمان را شکوفا کنیم.

واقعیت این است که تمام امکاناتی که ما برای رسیدن به بهترین سطح خوانندگی به آنها نیاز داریم در درون ما وجود دارند و ما تنها باید آنها را بشناسیم و روش استفاده ی درست از آنها را بیاموزیم تا بتوانیم تمام مهارت های خود را به بهترین نحو بروز دهیم و به نمایش بگذاریم. 

3 دیدگاه دربارهٔ «چطور می تونم صدام رو قوی و قدرتمند کنم ؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن