تاثیر آب بر کیفیت صدا

 

اگر می خواهید بهترین استفاده از صدای خود را ببرید بهترین توصیه ای که می توانم به شما کنم از سه کلمه تشکیل می شود : زیاد آب بنوشید . اگر در مورد بهتر شدن صدایتان جدی هستید همین حالا بعد از خواندن این پاراگراف یک لیوان آب بنوشید . در واقع هر موقع به یادش می افتید لبی تر کنید و برای یادآوری , می توانید هر روز یک بطری آب همراه داشته باشید .

آب برای صدا اهمیت بسیار حیاتی دارد , زیرا با روغن کاری تارهای صوتی , آن را حفظ می کند . هر موقع که صحبت می کنید یا می خوانید تارهای صوتی شما مرتعش می شود . حتی وقتی خواب هستید و خواب صحبت کردن می بینید آنها مرتعش می شوند . این حرکات باعث ناراحتی تارها می شود اما اگر آب کافی بخورید بدن شما ماده محافظ برای آنها را تولید می کند : مخاط نازک آبکی . که مانند روغن در یک موتور از اصطکاک و صدمه جلوگیری می کند .

اگر به اندازه کافی آب بخورید دیگر روزهایی را تجربه نخواهید کرد که قبل از رفتن روی صحنه آواز یا محل سخنرانی گلویتان خشک شود . قبلا شاید برای صاف کردن صدایتان ضمن صحبت یا ادامه آن , لیوانی آب می نوشیدید اما تاثیر کمی را مشاهده می کردید . این به آن دلیل است که شما مثل آب دادن به گیاه نمی توانید آب را به گلویتان رسانده و منتظر باشید به تارهای صوتی برسد . همانطور که می دانید در گلویتان دو راه وجود دارد , یکی برای غذا و مایعات و دیگری برای هوا . وقتی آب می نوشید , نزدیک تارهای صوتی نمی رود و راه دیگری را در پیش می گیرد . چون در غیر این صورت آب وارد نای خواهد شد و وارد شش ها می شود . بنابراین آبی را که حالا می نوشید و امیدوار هستید که گلویتان را درست قبل از سخنرانی یا آواز خواندن بهبود بخشد , بلافاصله نتیجه بخش نیست و فقط داخل دهان را مرطوب می کند .

اما آبی را که شب قبل و یا حتی تا یک ساعت پیش نوشیده اید می تواند موثر باشد . آبی که می نوشیم از راه روده جذب شده و وارد جریان خون می شود , سپس مانند یک سیستم آب پاشی رطوبت را به تمام اعضای بدن می رساند . پس تا می توانید آب بنوشید .

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن