فیوز خود را پیدا کنید

 

واقعیت این است که وقتی از بیشتر مردم می خواهیم عقیده خود را درباره صدای صحبت کردنشان بگویند معمولا قضاوت های تند و سخت گیرانه ای دارند , وقتی از صدای آواز خواندن صحبت به میان می آید در قضاوت خود حتی تندتر هم می شوند .

فکر می کنم ما بیشتر در دام صداهایی افتاده ایم که معرف شخصیت واقعی ما نیست . شاید ما فکر کنیم کمرو هستیم اما در واقع از عکس العمل یا بی توجهی کسانی که به ما گوش می دهند می ترسیم. با این حال وقتی که یاد بگیریم صدای خود را چگونه آزاد و رها کنیم, از آنچه اتفاق می افتد دچار حیرت خواهیم شد. ما با هم پیش خواهیم رفت و مطمئنا به صدای واقعی خود که بسیار غنی, پرمایه و زیبا است دست خواهیم یافت.

صحبت از آموزش صدا سازی که می شود، اغلب یاد کلاس ها و دوره ها می افتند و اکثر افراد از درس ها و کلاس های آواز و خوانندگی دل خوشی ندارند چون اینقدر سخت و طولانی و طاقت فرسا نشان داده شده اند که واقعا فقط تعداد معدودی که بسیار عاشق رسیدن به هدفشان هستند شاید بتوانند وقت و انرژی لازم را صرف پیشرفت دراین راه کنند . متاسفانه تعداد زیادی فکر می کنند که این کار متعلق به کسانی است که بااستعداد هستند اما باید به شما بگویم که به کار بردن صحیح صدا همیشه مستلزم استعداد خاصی نیست .

و همینطور خیلی از افراد خیال می کنند که آموزش های مربوط به صدا و ارتقا کیفیت آن مختص خوانندگان و یا سخنرانان می باشد اما اگر کمی توجه کنید می بینید که ما در طول شبانه روز برای ایجاد ارتباط , بیشتر از هر چیزی از صدای خود استفاده می کنیم  . بنابراین بهبود توانایی های مربوط به صدا علاوه بر افزایش فوق العاده ی اعتماد به نفس , باعث ارتقاء ارتباطات و به صورت کلی ارتقاء در کیفیت زندگی ما خواهد شد .

صدایی که از دهان ما خارج می شود انتظاراتی درباره ما در اذهان ایجاد می کند , اینکه صاحب چه رفتاری هستیم , چه اندازه در دسترس هستیم , انرژی ما در چه سطحی است و بسیاری موارد دیگر . ما اطلاعات انباشته شده در صدا را تقریبا به صورت ناخود آگاه جذب می کنیم , مانند زمانی که با کسی که هرگز او را ندیده اید تماس تلفنی دارید و تصویر کاملی از او در ذهن خود مجسم می کنید که از طریق امواج صوتی به شما منتقل شده است .

هر چه آگاهی بیشتری از صدای خود داشته باشیم و از امکانات واقعی آن آگاه باشیم , به همان اندازه انتخاب های مختلف و متعددی در برخوردها خواهیم داشت و هرچه بیشتر می توانیم از صدایمان به نفع خود استفاده کنیم , به جای اینکه بگذاریم ما را محدود کند یا ایجاد سوء تفاهم کند .

این را در نظر داشته باشید که هر موقع صدایی شنیدید که خوشتان نیامد یا عیبی در آن به نظر رسید , شما در واقع با یک صدای بد عادت ( صدایی که با عادت های بد و اشتباه شکل گرفته ) روبرو هستید . کار ما این است که این عادت های بد مخصوص هر فرد را شناسایی کرده و آن را با عادت های درست و خوب جایگزین کنیم .

متاسفانه در عمل خیلی مهم نیست که شما با چه ساز باور نکردنی به دنیا آمده اید , زیرا این ساز می تواند با تنش و فشار و عادت های غلط آسیب ببیند .

مثل این می ماند که کسی با ماشین فراری رانندگی کند اما ماشین به دلیل نداشتن یک فیوز کوچک و ارزان  , مانند یک ژیان راه برود . این فیوز در مورد صدای هر شخص می تواند متفاوت باشد که در نهایت از یک یا چند مورد از عادات و الگوهایی که به اشتباه ایجاد شده اند حاصل می گردد .

همه ما این ماشین فراری را در اختیار داریم و شما چه علاقه مند به سخنرانی و چه آواز باشید , روش کار این است که ما باید فیوز مورد نظر را پیدا کنیم و آن را در جای صحیح و مخصوص خود نصب کنیم .

داشتن صدایی که بتوانید روی آن حساب کنید و منعکس کننده وجود شما و نمایانگر افکار , احساسات و عواطف شما باشد , یک موهبت است .من درباره پول و ثروت یا حتی جاه طلبی حرف نمی رنم , درباره شادی صحبت می کنم .

به نظر می رسد موسیقی به بخشی از مغز می رسد که کلمات به تنهایی نمی توانند برسند . از تاثیر لذت بخش و جادویی صدا و آواز خواندن استقبال کنید , بگذارید با یک لبخند شروع شده و باعث خوشحالی شما شود . مطمئن باشید تمام چیزهای دیگر در پی آن خواهند آمد .

برای رسیدن به هدف به صبر , پشتکار و تمرین نیاز است .

 

 

 

 

5 دیدگاه دربارهٔ «فیوز خود را پیدا کنید»

 1. سلام
  روز بخیر
  یک پیشنهاد خوب برای کسب درامد برات دارم
  نمی دونم چقدر با معاملات ارز های دیجیتال مثل بیت کوین و اتریوم آشنایی داری.
  به راحتی می تونی توی سایت زیر ثبتنام کنی و از خرید و فروش عرض های دیجیتال کسب درامد کنی
  https://goo.gl/Xd1sc1
  اگر اطلاعات بیشتری نیاز هست می تونی توی گروه تلگرام زیر عضو شی
  https://t.me/joinchat/C1qU8U9_esSAIMlR1UI9Mg

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart