آیا من درست تمرین می کنم ؟

این سوال بسیار رایجی است که آیا من درست تمرین می کنم ؟

معمولا ما در ابتدای هر کار و پروسه ای ابزار لازم برای سنجش دقت پیشروی خود در مسیر پیش روی را نداریم و نمی دانیم به چه میزان داریم در مسیر درست قدم بر می داریم. همینطور سنجیدن میزان سرعت پیشرفتمان نیز برایمان دشوار است و گاها ممکن است ارزیابی های نادرستی را از خودمان و مسیری که در آن قرار داریم داشته باشیم.

در زمینه ی خوانندگی نیز همینطور است و هنرجویان در مراحل اولیه آموزش تکنیک های صدا همیشه بر روی این مسئله اتفاق نظر دارند که ما در هنگام تمرین ها متوجه روند درستی و نادرستی کاری که انجام می دهیم نیستیم و این سوال بریمان پیش می آید که آیا من درست تمرین می کنم یا نه. در حقیقت آنها حق دارند و کاملا هم طبیعی است. زیرا زمان می برد تا چیزی که ما همیشه آن را استاد درون می نامیم بیدار شود. این موضوع نیاز به قدری تجربه دارد. زمانی که ما صدایمان را می شنویم درک ما نسبت به صدایمان داخلی است و آن چیزی که از بیرون شنیده می شود به طور کلی از آن چیزی که ما می شنویم متفاوت است. به همین دلیل است که افراد اغلب با شنیدن صدایشان جا می خورند و آن را چندان زیبا نمی دانند .

متاسفانه یا خوشبختانه این دقیقا همان صدایی است که ما از شما می شنویم و در هر حال بایستی برای رفع ضعف ها و کمبودهایی که در صدایتان وجود دارد دست به کار شوید و اقدام نمایید. خوشبختانه در مباحث مربوط به صدا موضوعی وجود ندارد که برای آن راهکاری پیدا نشده باشد. گفتنی است که متد سینگینگ ساکسس در این زمینه بی نظیر عمل کرده است و یکی از مهمترین چیزهایی که برای متحول کردن درک شما نسبت به صدایتان همواره توصیه می شود ضبط کردن صدایتان در هنگام تمرین ها ، گوش دادن و همینطور نقد و تحلیل آن است. با کمک ضبط کردن صدایتان ، خودتان خواهید توانست به این سوال پاسخ مناسبی دهید که آیا من درست تمرین می کنم ؟

دلیل تاکید بر ضبط کردن صدا هنگام تمرین این است که هنرجو باید بتواند در روند تمرین موارد مثبت و منفی تکنیکش را بشنود تا آن چیزی که به آن گوش ثانوی می گوییم تقویت گردد. به طور خلاصه یعنی تحول درک شما نسبت به صدایتان. بنابراین از همین حالا این کار را شروع کنید و حتما و حتما هر آن چیزی را که می خوانید هرچقدر هم که ناچیز ، ضبط  و بعد آن را با کمال دقت تحلیل و بررسی نمایید. تا بتوانید در ابتدا نقاط ضعفتان را بیابید و در ادامه هم روند پیشرفتتان را بسنجید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن