بیوگرافی کیتی پری خواننده خوش صدا آمریکایی

کاترین الیزابت هادسن، زاده “25 اکتبر 1984” که بیشتر با نام کیتی پری شناخته شده است.

او خواننده، ترانه سرا، بازیگر، داور تلویزیون و بازرگان اهل آمریکا است. او در نوجوانی از موسیقی غیر مذهبی منع شده بود و با موسیقی گاسپل بزرگ شده. کیتی پری با تک آهنگ های دختران کالیفرنیا، رویای نوجوانی، آتش بازی، ای تی و آخرین شب جمعه، توانست در فهرست 100 آهنگ بیلبورد، در رتبه 1 قرار بگیرد.

بیوگرافی کیتی پری

 

کاترین الیزابت هادسن در کالیفرنیا از دو کشیش پنتاکوستالیست زاده شد. والدین او مسیحیان تازه متولد شده اند. کیتی پری اصلیت پرتغالی، آلمانی، ایرلندی و انگلیسی دارد. کیتی پری، خواهر زاده فرانک پری، تهیه کننده و کارگردان فیلم است. کیتی پری در ابتدا موسیقی گاسپل گوش میداد چون در خانه آن ها موسیقی غیر مذهبی ممنوع بود. اما او از طریق سی دی های مخفیانه ای که از دوستش می‌گرفت به موسیقی غیر مذهبی هم گوش می‌کرد.

کیتی پری از چه سالی فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد؟

 

کیتی پری در سال اول دبیرستان حرفه موسیقی را با اسم کیتی هادسن و با انتشار آلبومی با همین نام در سال 2002 آغاز کرد. او یک سال بعد، به لس آنجلس مهاجرت کرد تا در زمینه موسیقی غیر مذهبی فعالیت کند.

او مشترکا با گروه ماتریکس، آلبومی را ضبط کرد که به خاطر مسائل مربوط به قرارداد، هیچ گاه منتشر نشد. کیتی پری در سال 2008 با تک آهنگی به نام دختری را بوسیدم از آلبوم دومش به شهرت رسید.

کیتی پری دوبلوری را از چه زمانی شروع کرد؟

 

کیتی پری در سال 2011 برای اولین بار در فیلم اسمورف ها به جای شخصیت اسمورف مو طلا صحبت کرد و در سال 2013 به دنبال آن همان نقش را اجرا کرد.

کیتی پری و آغاز دوران بازیگری

 

او در سال 2012 مستند “بخشی از من” را منتشر کرد که در آن بخشی از زندگیش را به عنوان یک هنرمند؛ و ازدواج کوتاه مدتش را با راسل برند بازیگر کمدی انگلیسی منتشر کرد.

کیتی پری در سال 2016 داور شانزدهمین فصل از امریکن آیدل انتخاب شد. همچنین کیتی پری تنها فردی است که در سال 2017 میلادی به رقم 100 میلیون دنبال کننده در توییتر دست یافت و نامش در رکوردهای جهانی گینس ثبت شد.

دستاورد های کیتی پری

 

کیتی پری در طول حرفه اش، پنج جایزه موسیقی آمریکا، هفت جایزه موزیک ویدیو ام تی وی و چهارده جایزه برگزیده مردم را برده و چهار رکورد گینس به نامش ثبت شده است. در سپتامبر 2012، بیلبورد او را به عنوان “زن سال” نامید. از می 2010 تا سپتامبر 2011 ،69 هفته متوالی در صدر فهرست بیلبورد 100 بود و رکورد جدیدی به نام خودش ثبت کرد. “رویا نوجوانی” نخستین آلبوم یک زن هنرمند بود که 5 تک آهنگ با رتبه 1 فهرست بیلبورد داشت و در کل بعد آلبوم مایکل جکسون در رتبه دوم قرار گرفت. فدراسیون بین المللی صنعت فونوگرافی (IFPI) او را بهترین هنرمند زن سال 2013 انتخاب کرد. تا سپتامبر 2014، او 9 تک آهنگ با رتبه 1 بیلبورد داشته است که آخرین آن آهنگ “اسب تیره” بوده است. بنا به گزارش انجمن صنعت ضبط موسیقی ایالات متحده آمریکا، کیتی پری با فروش 98 میلیون نسخه از تک آهنگ هایش، آتش بازی، ئی.تی، دختران کالیفرنیا، دختری را بوسیدم، شب جمعه، رویای نوجوانی، داغ و سرد، غرش و اسب تیره، هر کدام بیش از 13 میلیون نسخه فروش داشته اند. کیتی پری 40 میلیون نسخه آلبوم و 149 میلیون نسخه از تک آهنگش را به فروش رسانده است. او در سال 2015 دو بار نامزد دریافت جایزه امی شد و در همین سال 3 جایزه موسیقی آمریکا و دوبار جایزه بیلبورد را دریافت کرد و او بیشترین فروش دیجیتالی تک آهنگ را برای تک آهنگ اسب تیره دریافت کرد. او همچنین توانست بعد از 5 سال دوباره در 4 ژوئیه 2015 آهنگ آتش بازی را به رتبه 24 جدول ایتونز برساند.

تمام 17 تک آهنگ کیتی پری، به علاوه دو تک آهنگ همکاری شده و یک آهنگ معمولی در لیست 120 آهنگ دیجیتالی پرفروش تاریخ قرار گرفته اند. این افتخار بسیار بزرگیست، همچنین آهنگ اسب تیره و آتیش بازی به ترتیب در رتبه 2 و 3 این لیست قرار دارند. کیتی پری اولین و تنها هنرمند تاریخ است که 3 تک آهنگ با فروش 10 میلیون برابر با نشان الماس، در آمریکا دارد.

جوایز مهم کسب شده توسط کیتی پری

 

کیتی پری تا کنون جوایز نامزدی های زیادی شامل 4 رکورد جهانی گینس، 5 جایزه موسیقی آمریکایی، 1 جایزه بریت و 1 جایزه جونو دریافت کرده است.

کیتی پری با چه عنوانی در مجله فوربز انتخاب شد؟

 

کیتی پری از سال 2011 تا 2018 به عنوان ((پر درآمد ترین زنان در موسیقی)) در مجله فوربز انتخاب شد. همچنین او در طول حرفه اش بیش از 40 میلیون آلبوم و 100 میلیون تک آهنگ در سر تا سر دنیا فروخته است که او را تبدیل به یکی از پر فروش ترین هنرمندان کرده است.

آلبوم های کتی پری

 

 • کیتی هادسن (2001)
 • یکی از پسرها (2008) 
 • رویای نوجوانی (2010)
 • منشور (2013)
 • گواه (2017)
 • لبخند (2020)

فیلم هایی که کیتی پری در آن ایفا نقش کرده است

 

 • اسمورف ها (2011)
 • بخشی از من (2012)
 • اسمورف های 2 (2013)
 • کیتی پری: تور جهانی (2015)[
 • جرمی اسکات: طراحی مدرن (2015)
 • روندلر 2 (2016)

تور‌هایی که کیتی پری برگزار کرده است

 

 • سلام کیتی
 • تور رویاهای کالیفرنیا
 • تور جهانی منشوری
 • تور گواه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن