5 نکته کلیدی برای فرسوده نشدن صدای قدرتمند

هر خواننده برای افزایش گستره صوتی خود خواهان اجرای بهتر موسیقی با استفاده از نوت های بالا می باشد. بدون تکنیک حرفه ای، نمی توانید در دراز مدت صدای خود را حفظ کنید ؛در این مقاله،5 نکته کلیدی برای فرسوده نشدن صدای قدرتمند شما وجود دارد،امیدوارم این موارد به شما کمک  کند.

1- صدای خود را تقویت کنید

به منظور اجرای بهتر صدا های زیر، باید صدای خود را تقویت کنید. آوای ضعیف قادر به اجرای صدای زیر نمی باشد گستره صوتی  را می توان با تمرین تکنیک های آوازی به مدت 4 تا 5 مرتبه در هفته حداقل 30 دقیقه و حداکثر 60 دقیقه تقویت کرد. شما می توانید از صدای سایر خوانندگان مشهور برای رساتر کردن، تقویت، گرم کردن و گسترش محدوده صدای خود الگوبرداری کنید این مهمترین کاری است که می توانید انجام دهید تا صدای قدرتمندی داشته باشید.

2- هنگام آواز خواندن دهان را خود را بیشتر باز کنید

اکثر مردم متوجه نمی شوند که باید به جای فشردن فک یا عضلات گلو؛ دهان خود را بیشتر باز کنند و روی لب های خود کنترل داشته باشند تا صدای بیشتری تولید شود. این شیوه به خوبی عمل می کند.

کاملترین پکیج آموزش خوانندگی

3- چانه خود را پایین بیاورید

از آنجایی که اجرای صدهای زیر کم و بیش یک عمل فیزیکی است و این که صدای زیر در محل بالاتر ساز خواننده قرار می گیرد، باید نرم کام دهان به قسمت بالای قوس دهان برسد، نباید زبان را بیش از حد کشید و یا چانه بیش از حد بالا نگه داشت. نگه داشتن چانه به طرف پایین در صداهای زیر کمک خواهد کرد که با سهولت و قدرت بیشتری اجرا را انجام دهیم.

4- فک خود را باز نگه دارید

معمولا برای اجرای بهتر صداهای زیر، فک باید بسته شود اما مراقب باشید که بیش از حد بسته نشوند، زیرا سبب قطع ریتم، قدرت و حجم صدا می شوند. باز نگه داشتن فک تا پایان قطعه یا دکلمه (آواز خواندن در واکه ای که هماهنگ نیست) به شما حجم و قدرت بیشتر می دهد. بهترین راه برای انجام این کار تمرینات صدا سازی است.

5- زبان خود را به طرف پایین فشار دهید

اغلب خوانندگان هنگام اجرای صداهای زیر که بسیار نازک و یا خش دار است شکایت می کنند. این به دلیل آن است که وقتی آواز می خوانید گلویتان فشرده شده تا صدای ضعیف تر و خش دارتر را خاموش شود. راه حل این است که زبان خود را در پشت گلو فشار دهید. ابتدا باید احساس زبان را از بین ببرید تا بتوانید هنگام آواز خواندن از آن استفاده کنید. فک خود را باز نگه دارید، نوک زبان را به داخل لب پایین برده بدون اینکه حرکت فک را ادامه دهید واژه kah را تکرار کنید. زبان را به سقف دهان (منطقه نرم کام) نزدیک کنید تا بر روی واژه ah قرار بگیرد. این تمرین برای کنترل بهتر زبان انجام دهید سپس سعی کنید هنگام خواندن  صداهای زیر از این تکنیک استفاده کنید. انتظار نداریم که زبان فورا همکاری کند، اما بعضی از کارها را انجام می دهد، ولیبرخی افراد متوجه بهبود فوری می شوند. خشکی بدن را با نوشیدن آب جبران کنید صدای شما نمی تواند بدون نوشیدن آب به خوبی کار کند، به خصوص وقتی که با نوت های بالا(زیر) انجام می شود. کم آبی ناشی از خشکی، سبب سکته صدا، و از دست دادن  نوت، ترک  صدا،  و خستگی زودرس می شود. نوشیدن 8 لیوان آب در روز برای سلامت توصیه می گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن