تاثیر آب بر کیفیت صدا

آب

 

اگر می خواهید بهترین استفاده از صدای خود را ببرید بهترین توصیه ای که می توانم به شما کنم از سه کلمه تشکیل می شود : زیاد آب بنوشید . اگر در مورد بهتر شدن صدایتان جدی هستید همین حالا بعد از خواندن این پاراگراف یک لیوان آب بنوشید . در واقع هر موقع به یادش می افتید لبی تر کنید و برای یادآوری , می توانید هر روز یک بطری آب همراه داشته باشید .

آب برای صدا اهمیت بسیار حیاتی دارد , زیرا با روغن کاری تارهای صوتی , آن را حفظ می کند . هر موقع که صحبت می کنید یا می خوانید تارهای صوتی شما مرتعش می شود . حتی وقتی خواب هستید و خواب صحبت کردن می بینید آنها مرتعش می شوند . این حرکات باعث ناراحتی تارها می شود اما اگر آب کافی بخورید بدن شما ماده محافظ برای آنها را تولید می کند : مخاط نازک آبکی . که مانند روغن در یک موتور از اصطکاک و صدمه جلوگیری می کند .

اگر به اندازه کافی آب بخورید دیگر روزهایی را تجربه نخواهید کرد که قبل از رفتن روی صحنه آواز یا محل سخنرانی گلویتان خشک شود . قبلا شاید برای صاف کردن صدایتان ضمن صحبت یا ادامه آن , لیوانی آب می نوشیدید اما تاثیر کمی را مشاهده می کردید . این به آن دلیل است که شما مثل آب دادن به گیاه نمی توانید آب را به گلویتان رسانده و منتظر باشید به تارهای صوتی برسد . همانطور که می دانید در گلویتان دو راه وجود دارد , یکی برای غذا و مایعات و دیگری برای هوا . وقتی آب می نوشید , نزدیک تارهای صوتی نمی رود و راه دیگری را در پیش می گیرد . چون در غیر این صورت آب وارد نای خواهد شد و وارد شش ها می شود . بنابراین آبی را که حالا می نوشید و امیدوار هستید که گلویتان را درست قبل از سخنرانی یا آواز خواندن بهبود بخشد , بلافاصله نتیجه بخش نیست و فقط داخل دهان را مرطوب می کند .

اما آبی را که شب قبل و یا حتی تا یک ساعت پیش نوشیده اید می تواند موثر باشد . آبی که می نوشیم از راه روده جذب شده و وارد جریان خون می شود , سپس مانند یک سیستم آب پاشی رطوبت را به تمام اعضای بدن می رساند . پس تا می توانید آب بنوشید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *