تاثیر زبان

زبان

 

عامل مهم اما کمتر دیده شده ای که می خواهم درباره آن صحبت کنم زبان است .

خیلی وقت ها ما به طور ندانسته دچار اشکال در وضعیت زبان می شویم , چیزی که هرگز به آن توجه نکرده ایم . برای ایجاد صدای عالی وضعیت زبان اهمیت حیاتی دارد و در قورت دادن آب دهان نیز نقش اساسی دارد که در بعضی از موارد می تواند در صحبت کردن اثر منفی بگذارد .

حالا بدون آنکه چیزی بنوشید آب دهانتان را قورت دهید . توجه داشته باشید که زبانتان کجا می رود . باید احساس کنید که به پشت دندان های بسته تان فشار می آورد . کار زبان در این وضعیت عبارت است از این که موقع قورت دادن دهان شما را غیر قابل نفوذ کند . در حالی که قسمت جلوی زبان شما برای بستن راه از طریق دندان به جلو فشار می آورد , قسمت عقب زبان هم بالا آمده و راه قسمت عقب گلو را می بندد . دوباره قورت دهید و به این جا به جایی توجه داشته باشید .

این نکته ی خیلی مهمی است چون این حرکت بالا رفتن زبان و بسته شدن پشت گلو اگر موقع خارج شدن صدا انجام شود , به شدت قسمت عقب گلو را تحت فشار قرار داده و مقدار هوای آزادی که می تواند وجود داشته باشد را بسیار کم می کند .

وقتی صحبت می کنید به طور معمول زبانتان در قسمت پایین دهانتان ثابت می ماند و عملا نوک زبان به پشت دندان های ردیف پایین برخورد می کند . ممکن است کمی از دندان ها فاصله بگیرد ولی فقط کمی . سعی کنید ضمن اینکه نوک زبانتان تقریبا پشت دندان های پایین را لمس می کند , حروف صدا دار را ادا کنید . قطعا تعداد زیادی از شما متوجه خواهید شد که در ادای برخی از حروف  زبانتان می خواهد عقب بکشد و این مشکل ایجاد می کند . وقتی زبانتان را عقب می کشید , قسمت عقب زبانتان تقریبا همیشه بالا آمده و راه هوا را می بندد . برای اصلاح این مشکل با حروف صدا دار کار کنید و سعی کنید خودتان را عادت دهید که قسمت جلوی زبانتان را به دندان ها نزدیک نگه دارد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *